Przyciemnianie szyb

Jeśli nie jesteś fanem przyciemnionych szyb samochodowych, to koniecznie przeczytaj informacje na tej stronie do końca. Zdziwisz się pewnie gdy Ci powiem, że przyciemnione szyby są w rzeczywistości jednym z najważniejszych akcesoriów samochodowych. Określiłbym je nawet jako niezbędna rzecz w każdym samochodzie. 

Przyciemniane szyby / okulary są stylowe i nie ma co do tego wątpliwości. Różne odcienie przyciemnienia sprawiają, że Twój samochód jest bardziej atrakcyjny i przykuwa uwagę. Ale  uatrakcyjnienie wyglądu nie jest jedyną tego zaletą.

Okna są przyciemniane poprzez nałożenie specjalnej folii od wewnątrz szyby. Najczęściej  folia wykonana jest z materiału odbijającego ciepło i szkodliwe promienie UV.

Może  zainteresuje cię fakt, że folia ochronna może zostać nałożona dodatkowo jako powłoka zabezpieczająca. Jest to przydatna funkcja, uniemożliwiająca rozpryskiwanie szkła w wypadku kolizji samochodu

Przyciemnione szyby mogą być błogosławieństwem dla Ciebie i  wnętrza samochodu. Może brzmi to śmiesznie, ale profesjonalnie przyciemnione szyby dobrej jakości folią mogą uchronić wnętrze samochodu i jego pasażerów przed szkodami spowodowanymi, które mogą zostać spowodowane przez nadmierne nagrzanie promieniami słonecznymi.  

 


Przedłużone okresy wystawienia na promieniowanie słoneczne mogą uszkodzić wnętrze samochodu takie jak plastikowe listwy i tapicerka. Musisz być szczególnie ostrożny z wystawianiem samochodu na promieniowanie słoneczne jeśli masz te fantazyjne wnętrza ze skóry.  Stała ekspozycja na ciepło może wywoływać w materiałach ze skóry  pęknięcia i blaknięcie.

Oprócz ochrony prywatności mieszkańców, przyciemnione szyby  mogą w pewnym sensie zabezpieczać przed włamaniami do samochodu, bo nie widać czy są wewnątrz jakieś przedmioty warte kradzieży.

Przyciemnione szyby utrzymują wnętrze samochodu chłodne i nie ma potrzeby ciągłego użycia klimatyzacji podczas jazdy. A wiedz , że  rzadsze użycie klimatyzacji oznacza większą oszczędność paliwa.