Przyciemnianie szyb w autach

Przyciemnianie szyb samochodowych, oferuje wiele korzyści dla kierowców i pasażerów zapewniając jednocześnie ochronę samych szyb, fajny i niepowtarzalny wygląd,  dobrą widoczność na zewnątrz pojazdu a uniemożliwiając wgląd do wnętrza auta w zależności od stopnia zaciemnienia folii.

Promieniowanie ultrafioletowe

Przyciemnienie szyby odbija promieniowanie UV co chroni przed nagrzewaniem się wnętrza auta, niezabezpieczone okna odbijają tylko 28 procent, a oklejone folią nawet do 99 procent, co sprawia że wewnątrz pojazdu jego kolory nie blakną tak szybko od promieni słonecznych. Kierowcy, którzy spędzają w aucie z przyciemnioną szybą  wiele godzin każdego dnia, nie są tak narażeni na negatywne działanie promieni UV co wiąże się dzisiaj z wieloma chorobami skóry.

Wychłodzenie wnętrza

Promieniowanie  słoneczne wytwarza ciepło, co powoduje wysoką temperaturę w zamkniętym samochodzie i w rezultacie może spowodować niszczenie się tapicerki w pojeżdzie, ciepło może wysuszać skórzane tapicerki i powodować póżniejsze jej pękanie. Nagrzany kokpit i syntetyczne materiały z tworzyw sztucznych użyte do jego produkcji pod wpływem gorąca mogą wydzielać się z niego niebezpieczne substancje dla ludzkiego zdrowia. Przyciemnienie szyb ogranicza to ryzyko nawet do 80 procent i zwiększa jednocześnie efektywność pracy klimatyzacji samochodowej.

Zapobieganie oślepieniu

Odblask i odbijane promienie UV powodują zmęczenie oczu, bezpośrednio od innych pojazdów na drodze jak również powierzchni pokrytej w zimie śniegiem, zaciemiona szyba redukuje te nieprzyjemne i niebezpieczne działanie i zmniejsza ryzyko wypadku na drodze.

Ochrona w czasie wypadku

Folia przyciemniająca to swoistego rodzaju cienka klisza/film który jest przymocowany do powierzchni szyby mocnym klejem. Klej spaja szybę w ramie okna i zapobiega jego pęknięciu w razie wypadku co zwiększa nasze bezpieczeństwo w takim samochodzie i może to zapobiedz uszkodzeniom ciała.

Rodzaje przyciemnień

Jest kilka rodzajów kolorów folii jak czarny, niebieski, brązowy i tzw. metalik można je stosować w zależności od upodobania. Folie powinny być z przeznaczeniem tylko do tego rodzaju usługi z gwarancją producenta nawet do 8-10 lat, są to profesjonalne materiały odporne na pękanie, że nie będą na nich widoczne bąble z powietrzem i nie będą blaknąć po jakimś czasie. Przepuszczalność światła jest przeważnie pomiędzy 25-75 procent, w zależności jak mówią o tym przepisy ruchu drogowego-to zawsze warto sprawdzić  przed podjęciem decyzji. Nie warto też kupować samemu takich folii na portalach aukcyjnych, czy sklepach  internetowych itp na przykład za 20-30 zł.już z nożykiem sugerując się przy tym tylko niską ceną ,taki materiał nie ma żadnych gwarancji i odpowiednich parametrów. Można to zauważyć, że ktoś użył takiej folii na tylnych szybach gdzie gołym okiem widać pęcherze powietrza i pęknięcia, jak widać można też w ten sposób oszpecić  sobie auto szczególnie ładne i zadbane ,które traci w momencie na swoich walorach wizualnych i estetycznych. Zapraszamy do skorzystania z usługi przyciemnienia szyb w naszej firmie