Oklejanie samochodów – zalety i wady

Modyfikacje samochodowe zyskują na coraz większym uznaniu kierowców. Nie tylko dlatego, że dają szansę na zmianę wyglądu swojego pojazdu, ale również spełniają funkcje praktyczne. Nie inaczej jest w przypadku oklejania specjalną folią. Jakie niesie ze sobą korzyści?

Najważniejsza zalety to możliwość skutecznej ochrony powłoki lakierniczej. Nie istnieje idealny środek ochronny, dzięki któremu lakier do końca życia samochodu przetrwałby bez jakiegokolwiek uszczerbku. Możemy jednak pokusić się o zastosowanie kosmetyków samochodowych i zabiegi, takie jak woskowanie. Nie jest to jednak wystarczające zabezpieczenie, a przynajmniej nie pozwalające ochronić przed chociażby drobnymi kamyczkami, które każdorazowo uszkadzają powłokę lakierniczą.

Znacznie skuteczniejsza w tym wypadku jest folia winylowa. Pomimo, iż jej grubość nie przekracza 100 mikronów, to skutecznie chroni przed zarysowaniami i nie tylko. W celach typowo ochronnych można zastosować bezbarwną folię, którą pokryte zostaną elementy najczęściej narażone na uszkodzenia.

Folia może jednak zmienić również kolor samochodu. Uczynić go odświeżonym, niemalże, jak nowym, a do tego doskonale chronionym w całości. A gdy przyjdzie chęć, by wrócić do pierwotnego koloru, nie ma problemu ze zdjęciem wcześniej nałożonej folii. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy signsupport w tej sprawie.
Pośród wad oklejania folią, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na trudny montaż. Teoretycznie każdy może sam wykonać taki zabieg, jednak bez doświadczenia, wiedzy, odpowiedniego przygotowania samochodu i zastosowania specjalnych narzędzi, efekt może być nawet opłakany. Warto zdecydować się na oklejenie wykonane w profesjonalnym salonie, tu jednak wadą będą dość wysokie koszty. Ponadto folie mają ograniczoną żywotność, szczególnie te kolorowe. Przy zabiegu mającym spełniać w dużej mierze funkcje ochronne, oklejanie ma jednak więcej zalet, aniżeli wad.